FFF 54121-803020800LF
54121-803020800LF picture photo
Mfg. Part Number
54121-803020800LF
Datasheet Download
54121-803020800LF.pdf
Availability of 54121-803020800LF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
54121-803020800LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 54121-803020800LF
Internal Part NumberEIS-54121-803020800LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
PackagingBulk
Number of Positions2
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Length - Overall0.626" (15.90mm)
Length - Post (Mating)0.191" (4.86mm)
Length - Stack Height0.315" (8.00mm)
Length - Tail0.120" (3.05mm)
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Contact Finish - Post (Mating)Gold, GXT™
Contact Finish Thickness - Post (Mating)15µin (0.38µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)54121-803020800LF
Related Links54121-80, 54121-803020800LF Datasheet, FFF Distributor
54121-803020800LF Details Description
Related parts for 54121-803020800LF
DSUB CABL-AFM50G/ AE50G / AFM50G datasheet.pdf
RES SMD 140K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.028" NYLON 7/8" datasheet.pdf
IC OPAMP GP 220KHZ RRO 8DFN datasheet.pdf
RES SMD 0.18 OHM 1.33W 2512 WIDE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
OSC MEMS 33.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS PNL MNT SKT datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
381 TB SOCKET VERTICAL datasheet.pdf
DC/DC CONV POWER MOD 15W datasheet.pdf
M12 4 POS F-F STRT 1MTR datasheet.pdf