FFF 54121-803090800LF
54121-803090800LF picture photo
Mfg. Part Number
54121-803090800LF
Manufacturer
Product Category
Rectangular - Board to Board Connectors - Board Spacers, Stackers
Brief Description
CONN STACKER
Datasheet Download
54121-803090800LF.pdf
Availability of 54121-803090800LF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
54121-803090800LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 54121-803090800LF
Internal Part NumberEIS-54121-803090800LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular - Board to Board Connectors - Board Spacers, Stackers
SeriesBERGSTIK®, MezzSelect™, Basics+
PackagingBulk
Number of Positions9
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Length - Overall0.626" (15.90mm)
Length - Post (Mating)0.191" (4.86mm)
Length - Stack Height0.315" (8.00mm)
Length - Tail0.120" (3.05mm)
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Contact Finish - Post (Mating)Gold, GXT™
Contact Finish Thickness - Post (Mating)15µin (0.38µm)
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)54121-803090800LF
Related Links54121-80, 54121-803090800LF Datasheet, FFF Distributor
54121-803090800LF Details Description
Related parts for 54121-803090800LF
FUSE BRD MNT 1.25A 250VAC RADIAL datasheet.pdf
SENSOR 300PSI M12-1.0 6G .5-4.5V datasheet.pdf
RES SMD 4.32K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
VARISTOR 420V 6.5KA DISC 20MM datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 2.2A 60 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN HDR 22POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
FIXED IND 47NH 1.8A 45 MOHM TH datasheet.pdf
AHN1 SCREW TERMINAL SOCKET datasheet.pdf
FUSE F/A CLASS CC 7A 600V datasheet.pdf
FIXED IND 6.5A SMT datasheet.pdf
MPPS Miniature Package Power Solutions DUAL 30V N-CHANNEL ENHANCEMENT MODE MOSFET IC datasheet.pdf