FFF 54121-804050800LF
54121-804050800LF picture photo
Mfg. Part Number
54121-804050800LF
Brief Description
CONN STACKER 5POS 0.100" T/H
Datasheet Download
54121-804050800LF.pdf
Availability of 54121-804050800LF
QUANTITY
54121-804050800LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 54121-804050800LF
Internal Part NumberEIS-54121-804050800LF
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Video FileMezzselect Tool - Another Geek Moment
Featured ProductMezzSelect
PackagingBulk
Number of Positions5
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Length - Overall0.659" (16.76mm)
Length - Post (Mating)0.225" (5.71mm)
Length - Stack Height0.315" (8.00mm)
Length - Tail0.120" (3.05mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)54121-804050800LF
Related Links54121-80, 54121-804050800LF Datasheet, FFF Distributor
54121-804050800LF Details Description
Related parts for 54121-804050800LF
TERM BLK CONNECT W/BLUE CAP datasheet.pdf
SOLDER NO-CLEAN 18AWG 63/37 1LB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
RES SMD 24K OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM SOT23-5 datasheet.pdf
SENSOR TEMPERATURE SPI 8UMAX datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 14POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CAP CER 0.016UF 50V 10% BP 1825 datasheet.pdf
RES 365 OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONTROL LOGIC 12 IN 8 OUT 24V datasheet.pdf