FFF 54121-809071800LF
54121-809071800LF picture photo
Mfg. Part Number
54121-809071800LF
Brief Description
HEADER BERGSTIK STR
Datasheet Download
54121-809071800LF.pdf
Availability of 54121-809071800LF
QUANTITY
54121-809071800LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 54121-809071800LF
Internal Part NumberEIS-54121-809071800LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingBulk
Number of Positions7
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Length - Overall1.025" (26.03mm)
Length - Post (Mating)0.196" (4.99mm)
Length - Stack Height0.709" (18.00mm)
Length - Tail0.120" (3.05mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)54121-809071800LF
Related Links54121-80, 54121-809071800LF Datasheet, FFF Distributor
54121-809071800LF Details Description
Related parts for 54121-809071800LF
Connector Receptacle 13 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN BRACKET END TERMINAL TS35 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ MICRO8 datasheet.pdf
IC TOUCH SCREEN 12BIT SER 16QFN datasheet.pdf
DIODE ZENER ARRAY 3.3V SOT363 datasheet.pdf
CONV DC/DC 6W 36-75VIN 05VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
RES 7.32M OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 4.7PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf