FFF 54121-811282100LF
54121-811282100LF picture photo
Mfg. Part Number
54121-811282100LF
Brief Description
CONN STACKER
Datasheet Download
54121-811282100LF.pdf
Availability of 54121-811282100LF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
54121-811282100LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 54121-811282100LF
Internal Part NumberEIS-54121-811282100LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50
PackagingBulk
Number of Positions28
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Length - Overall1.225" (31.12mm)
Length - Post (Mating)0.279" (7.08mm)
Length - Stack Height0.827" (21.00mm)
Length - Tail0.120" (3.05mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)54121-811282100LF
Related Links54121-81, 54121-811282100LF Datasheet, FFF Distributor
54121-811282100LF Details Description
Related parts for 54121-811282100LF
FUSE CERAMIC 3.15A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
SWITCH DIP RECESS RCKR SLD 7POS datasheet.pdf
RES SMD 680 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
RES 1.62K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR LM96551 datasheet.pdf
RES 3M OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
LUG COPPER 1 HOLE datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X25MM XCUT datasheet.pdf
CTV 79C 79#22D SKT RECP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 8POS PIN datasheet.pdf