FFF 54121-816142500LF
54121-816142500LF picture photo
Mfg. Part Number
54121-816142500LF
Brief Description
HEADER BERGSTIK STR
Datasheet Download
54121-816142500LF.pdf
Availability of 54121-816142500LF
QUANTITY
54121-816142500LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 54121-816142500LF
Internal Part NumberEIS-54121-816142500LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50
PackagingBulk
Number of Positions14
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Length - Overall1.425" (36.20mm)
Length - Post (Mating)0.321" (8.15mm)
Length - Stack Height0.984" (25.00mm)
Length - Tail0.120" (3.05mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)54121-816142500LF
Related Links54121-81, 54121-816142500LF Datasheet, FFF Distributor
54121-816142500LF Details Description
Related parts for 54121-816142500LF
DIODE GEN PURP 50V 3A SMB datasheet.pdf
TVS DIODE 28.2VWM 45.7VC SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 50V Z5U 1210 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 23 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS 3.81MM BLK R/A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 1.8V datasheet.pdf
POWER ADAPTER KIT datasheet.pdf
JT 8C 8#20 PIN PLUG datasheet.pdf
TV 11C 11#12 SKT J/N RECP datasheet.pdf
10UF 200V 10X12MM 105C 2500H datasheet.pdf