FFF 54122-104260800LF
54122-104260800LF picture photo
Mfg. Part Number
54122-104260800LF
Manufacturer
Product Category
Rectangular - Board to Board Connectors - Board Spacers, Stackers
Brief Description
CONN STACKER
Datasheet Download
54122-104260800LF.pdf
Availability of 54122-104260800LF
QUANTITY
54122-104260800LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 54122-104260800LF
Internal Part NumberEIS-54122-104260800LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular - Board to Board Connectors - Board Spacers, Stackers
SeriesBERGSTIK®, MezzSelect™, Basics+
PackagingBulk
Number of Positions26
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Length - Overall0.659" (16.76mm)
Length - Post (Mating)0.225" (5.71mm)
Length - Stack Height0.315" (8.00mm)
Length - Tail0.120" (3.05mm)
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Contact Finish - Post (Mating)Gold, GXT™
Contact Finish Thickness - Post (Mating)30µin (0.76µm)
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)54122-104260800LF
Related Links54122-10, 54122-104260800LF Datasheet, FFF Distributor
54122-104260800LF Details Description
Related parts for 54122-104260800LF
CONN HSG PLUG 3POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
IC VREF SERIES 3.3V 6DFN datasheet.pdf
RES 48.7K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
CORD PWR 18AWG X 2C SPT OPEN 8' datasheet.pdf
UNIVERSAL MAT TRIM KIT 48" X 12" datasheet.pdf
MEMORY CARD SD 16GB CLASS 10 SLC datasheet.pdf
LUG ALUMINUM MECH 2 HOLE datasheet.pdf
55A CABLE/DUAL 10/ SM datasheet.pdf