FFF 54122-105161000LF
54122-105161000LF picture photo
Mfg. Part Number
54122-105161000LF
Brief Description
HEADER BERGSTIK STR
Datasheet Download
54122-105161000LF.pdf
Availability of 54122-105161000LF
QUANTITY
54122-105161000LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 54122-105161000LF
Internal Part NumberEIS-54122-105161000LF
PackagingBulk
Number of Positions16
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Length - Overall0.695" (17.65mm)
Length - Post (Mating)0.181" (4.60mm)
Length - Stack Height0.394" (10.00mm)
Length - Tail0.120" (3.05mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)54122-105161000LF
Related Links54122-10, 54122-105161000LF Datasheet, FFF Distributor
54122-105161000LF Details Description
Related parts for 54122-105161000LF
CONN HEADER .100 DUAL STR 34POS datasheet.pdf
IC GATE OR 4CH 2-INP 14-TSSOP datasheet.pdf
IC TXRX ASK/FSK 345MHZ 48QFN datasheet.pdf
RES SMD 42.2K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SHELF AC POWER 2POS datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 3POS VERT 7.62MM datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf