FFF 54122-106061050LF
54122-106061050LF picture photo
Mfg. Part Number
54122-106061050LF
Brief Description
HEADER BERGSTIK STR
Datasheet Download
54122-106061050LF.pdf
Availability of 54122-106061050LF
QUANTITY
54122-106061050LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 54122-106061050LF
Internal Part NumberEIS-54122-106061050LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN PackagingMinitek Header and Bergstik Packaging 28/Apr/2014
PackagingBulk
Number of Positions6
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Length - Overall0.744" (18.90mm)
Length - Post (Mating)0.211" (5.36mm)
Length - Stack Height0.413" (10.50mm)
Length - Tail0.120" (3.05mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)54122-106061050LF
Related Links54122-10, 54122-106061050LF Datasheet, FFF Distributor
54122-106061050LF Details Description
Related parts for 54122-106061050LF
CONN EDGECARD 100PS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
BRACKET R-ANGL SLOT FOR M30 PROX datasheet.pdf
IC OP AMP VCOM RRIO SGL TSOT23-5 datasheet.pdf
RES 8.20 OHM 5W 5% RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 31POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 10000UF 20% 250V SCREW datasheet.pdf
FAN BLWR 120.5X37MM 220/240VAC datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM L-TAB T412 datasheet.pdf
LED ARRAY ES RECT 1100LM WHITE datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf