FFF 54122-106381000LF
54122-106381000LF picture photo
Mfg. Part Number
54122-106381000LF
Brief Description
CONN STACKER
Datasheet Download
54122-106381000LF.pdf
Availability of 54122-106381000LF
QUANTITY
54122-106381000LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 54122-106381000LF
Internal Part NumberEIS-54122-106381000LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN PackagingMinitek Header and Bergstik Packaging 28/Apr/2014
Standard Package50
PackagingBulk
Number of Positions38
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Length - Overall0.744" (18.90mm)
Length - Post (Mating)0.230" (5.86mm)
Length - Stack Height0.394" (10.00mm)
Length - Tail0.120" (3.05mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)54122-106381000LF
Related Links54122-10, 54122-106381000LF Datasheet, FFF Distributor
54122-106381000LF Details Description
Related parts for 54122-106381000LF
TERMINAL BLOCK 7.50MM 10POS PCB datasheet.pdf
RES SMD 20.5K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONV BOARD FOR H8/300H TO 64QFP datasheet.pdf
CONN HSNG RCPT 2POS STR RED datasheet.pdf
RES 5.62K OHM 1W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE GLAND PG36 BLACK datasheet.pdf
CONN HDR 3POS 0.100 T/H TIN datasheet.pdf
RCKMNT CHS FRM 19" 2U 84HP 280MM datasheet.pdf