FFF 54122-108121300LF
54122-108121300LF picture photo
Mfg. Part Number
54122-108121300LF
Brief Description
CONN STACKER
Datasheet Download
54122-108121300LF.pdf
Availability of 54122-108121300LF
QUANTITY
54122-108121300LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 54122-108121300LF
Internal Part NumberEIS-54122-108121300LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN PackagingMinitek Header and Bergstik Packaging 28/Apr/2014
Standard Package100
PackagingBulk
Number of Positions12
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Length - Overall0.925" (23.50mm)
Length - Post (Mating)0.293" (7.45mm)
Length - Stack Height0.512" (13.00mm)
Length - Tail0.120" (3.05mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)54122-108121300LF
Related Links54122-10, 54122-108121300LF Datasheet, FFF Distributor
54122-108121300LF Details Description
Related parts for 54122-108121300LF
LED RED CLEAR 1206 SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC MUX QUAD 2INP 5V I/O 16-TSSOP datasheet.pdf
CONSOLE STEEL GRAY 3.5"LX3.25"W datasheet.pdf
LABEL IDENTIFICATION TAPE datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
4 X 48 HEADER INSERTION MODULE datasheet.pdf
RES 0.536 OHM 7W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK HEADER datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS CABLE SKT datasheet.pdf
CAP FILM 2.2 UF 10% 310VAC AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 25UF 10% 575V RADIAL datasheet.pdf