Vishay/BCcomponents S680J33SL0P63K5R
S680J33SL0P63K5R picture photo
Mfg. Part Number
S680J33SL0P63K5R
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 68PF 2KV SL RADIAL
Datasheet Download
S680J33SL0P63K5R.pdf
Availability of S680J33SL0P63K5R
QUANTITY
S680J33SL0P63K5R Order Process
Ship out your order
Specifications of S680J33SL0P63K5R
Internal Part NumberEIS-S680J33SL0P63K5R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesS
PackagingBulk
Capacitance68pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated2000V (2kV)
Temperature CoefficientSL
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.335" Dia (8.50mm)
Height - Seated (Max)0.492" (12.50mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S680J33SL0P63K5R
Related LinksS680J33S, S680J33SL0P63K5R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
S680J33SL0P63K5R Details Description
Related parts for S680J33SL0P63K5R
IC SUPERVISOR CPU 32K EE 8-DIP datasheet.pdf
RES SMD 80.6K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
TAPE PLASTIC FILM 3/8"X 36YD datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 10V 10% 1206 datasheet.pdf
SNSW 10.1A 3/16 PLAN70507526 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.135" NYLON 5.59MM datasheet.pdf
RES 820 OHM 2% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 112BGA datasheet.pdf
WIRELESS DEVICE SERVER 2 PORT datasheet.pdf
CRYSTAL 38.000 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf
10UF 450V 12,5X30MM 105C 10000H datasheet.pdf