FFF 54122-108181400RLF
54122-108181400RLF picture photo
Mfg. Part Number
54122-108181400RLF
Manufacturer
Product Category
Rectangular - Board to Board Connectors - Board Spacers, Stackers
Brief Description
CONN STACKER
Datasheet Download
54122-108181400RLF.pdf
Availability of 54122-108181400RLF
QUANTITY
54122-108181400RLF Order Process
Ship out your order
Specifications of 54122-108181400RLF
Internal Part NumberEIS-54122-108181400RLF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular - Board to Board Connectors - Board Spacers, Stackers
SeriesBERGSTIK®, MezzSelect™, Basics+
PackagingBulk
Number of Positions18
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Length - Overall0.925" (23.50mm)
Length - Post (Mating)0.253" (6.44mm)
Length - Stack Height0.551" (14.00mm)
Length - Tail0.120" (3.05mm)
Mounting TypeThrough Hole
TerminationKinked Pin, Solder
Contact Finish - Post (Mating)Gold, GXT™
Contact Finish Thickness - Post (Mating)30µin (0.76µm)
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)54122-108181400RLF
Related Links54122-108, 54122-108181400RLF Datasheet, FFF Distributor
54122-108181400RLF Details Description
Related parts for 54122-108181400RLF
OPTOISO 5.3KV TRANS W/BASE 6DIP datasheet.pdf
CAP CER 36PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
RES SMD 42.2KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 32W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
RES 1.29M OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP MICA 1200PF 2% 500V RADIAL datasheet.pdf
LABEL ID RATINGS 1.24" WHT/BLCK datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM L-TAB T766 datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
CAP CER 680PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf