FFF 54122-108401300LF
54122-108401300LF picture photo
Mfg. Part Number
54122-108401300LF
Brief Description
HEADER BERGSTIK STR
Datasheet Download
54122-108401300LF.pdf
Availability of 54122-108401300LF
QUANTITY
54122-108401300LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 54122-108401300LF
Internal Part NumberEIS-54122-108401300LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50
PackagingBulk
Number of Positions40
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Length - Overall0.925" (23.50mm)
Length - Post (Mating)0.293" (7.45mm)
Length - Stack Height0.512" (13.00mm)
Length - Tail0.120" (3.05mm)
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)54122-108401300LF
Related Links54122-10, 54122-108401300LF Datasheet, FFF Distributor
54122-108401300LF Details Description
Related parts for 54122-108401300LF
BATTERY LITHIUM 6V CR-P2 datasheet.pdf
CONN HEADER 72POS DUAL .05" SMD datasheet.pdf