FFF 54122-109041600LF
54122-109041600LF picture photo
Mfg. Part Number
54122-109041600LF
Brief Description
CONN STACKER
Datasheet Download
54122-109041600LF.pdf
Availability of 54122-109041600LF
QUANTITY
54122-109041600LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 54122-109041600LF
Internal Part NumberEIS-54122-109041600LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingBulk
Number of Positions4
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Length - Overall1.025" (26.03mm)
Length - Post (Mating)0.275" (6.98mm)
Length - Stack Height0.630" (16.00mm)
Length - Tail0.120" (3.05mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)54122-109041600LF
Related Links54122-10, 54122-109041600LF Datasheet, FFF Distributor
54122-109041600LF Details Description
Related parts for 54122-109041600LF
RES CHAS MNT 10 OHM 10% 160W datasheet.pdf
FAN AXIAL 30X10MM BALL 5VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
ROUND SPACER #4 NYLON 17MM datasheet.pdf
SENSOR 1500PSIA 1/4 NPT W/TEMP datasheet.pdf
P&S 3P 4W 30A/3P 250V CONNECT datasheet.pdf
RES SMD 8.2 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
Connector Socket 39 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
CAP CER 240PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf