FFF 54122-109161800LF
54122-109161800LF picture photo
Mfg. Part Number
54122-109161800LF
Brief Description
HEADER BERGSTIK STR
Datasheet Download
54122-109161800LF.pdf
Availability of 54122-109161800LF
QUANTITY
54122-109161800LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 54122-109161800LF
Internal Part NumberEIS-54122-109161800LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN PackagingMinitek Header and Bergstik Packaging 28/Apr/2014
Standard Package50
PackagingBulk
Number of Positions16
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Length - Overall1.025" (26.03mm)
Length - Post (Mating)0.196" (4.99mm)
Length - Stack Height0.709" (18.00mm)
Length - Tail0.120" (3.05mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)54122-109161800LF
Related Links54122-10, 54122-109161800LF Datasheet, FFF Distributor
54122-109161800LF Details Description
Related parts for 54122-109161800LF
Connector Receptacle 22 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 3.6 OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CHOKE COMPENSATED 1.5MH 4A HORZ datasheet.pdf
FUSE PTC RESET datasheet.pdf
STANDARD PHONE MOUNT datasheet.pdf
ORCA ADAPTOR LT PIPE RED 2.4V datasheet.pdf
RES 137 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 6000K 4SMD datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .100 84POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156" datasheet.pdf