FFF 54122-110301350LF
54122-110301350LF picture photo
Mfg. Part Number
54122-110301350LF
Brief Description
CONN STACKER
Datasheet Download
54122-110301350LF.pdf
Availability of 54122-110301350LF
QUANTITY
54122-110301350LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 54122-110301350LF
Internal Part NumberEIS-54122-110301350LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50
PackagingBulk
Number of Positions30
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Length - Overall1.125" (28.58mm)
Length - Post (Mating)0.474" (12.03mm)
Length - Stack Height0.531" (13.50mm)
Length - Tail0.120" (3.05mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)54122-110301350LF
Related Links54122-11, 54122-110301350LF Datasheet, FFF Distributor
54122-110301350LF Details Description
Related parts for 54122-110301350LF
Crystal 16.0000MHz 30ppm Series 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
BOX ABS ALMOND 5.62"L X 3.25"W datasheet.pdf
IC ADC 12BIT 20MSPS 64LFCSP datasheet.pdf
RES 10.5 OHM 1/4W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CAP 10F 2.7V THROUGH HOLE datasheet.pdf
RES 5.76K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN FPC 6POS 0.50MM R/A datasheet.pdf