FFF 54122-111081700LF
54122-111081700LF picture photo
Mfg. Part Number
54122-111081700LF
Brief Description
HEADER BERGSTIK STR
Datasheet Download
54122-111081700LF.pdf
Availability of 54122-111081700LF
QUANTITY
54122-111081700LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 54122-111081700LF
Internal Part NumberEIS-54122-111081700LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingBulk
Number of Positions8
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Length - Overall1.225" (31.12mm)
Length - Post (Mating)0.436" (11.07mm)
Length - Stack Height0.669" (17.00mm)
Length - Tail0.120" (3.05mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)54122-111081700LF
Related Links54122-11, 54122-111081700LF Datasheet, FFF Distributor
54122-111081700LF Details Description
Related parts for 54122-111081700LF
CAP THIN FILM 4.7PF 50V 0603 datasheet.pdf
CONN HEADER 54POS DUAL .100 STR datasheet.pdf
RES SMD 97.6 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
EMITTER IR 850NM 65MA 0603 datasheet.pdf
CAP CER 5.6PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 55POS .100 L.143 datasheet.pdf
Crystal 27.1200MHz 10ppm 10pF 200 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
RES SMD 127 OHM 0.5% 1/4W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 1PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf