FFF 54122-111082000LF
54122-111082000LF picture photo
Mfg. Part Number
54122-111082000LF
Manufacturer
Product Category
Rectangular - Board to Board Connectors - Board Spacers, Stackers
Brief Description
CONN STACKER
Datasheet Download
54122-111082000LF.pdf
Availability of 54122-111082000LF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
54122-111082000LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 54122-111082000LF
Internal Part NumberEIS-54122-111082000LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular - Board to Board Connectors - Board Spacers, Stackers
SeriesBERGSTIK®, MezzSelect™, Basics+
PackagingBulk
Number of Positions8
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Length - Overall1.225" (31.12mm)
Length - Post (Mating)0.318" (8.07mm)
Length - Stack Height0.787" (20.00mm)
Length - Tail0.120" (3.05mm)
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Contact Finish - Post (Mating)Gold, GXT™
Contact Finish Thickness - Post (Mating)30µin (0.76µm)
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)54122-111082000LF
Related Links54122-11, 54122-111082000LF Datasheet, FFF Distributor
54122-111082000LF Details Description
Related parts for 54122-111082000LF
DIODE ZENER 10V 1.5W SMA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC DGTL SW 2048X2048 100-TQFP datasheet.pdf
INSERT FEMALE 24POS+1GND CLAMP datasheet.pdf
NYLON MULTI 3/8" BLACK 125' datasheet.pdf
SW 2NC 2NO DPDT SNAP ACTION 125V datasheet.pdf
CAP TANT 0.68UF 5% 100V AXIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
FIBER ATTACHMENT FOR 2.2MM FIBER datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140POS .100" datasheet.pdf