Murata Electronics North America BLM03PG330SN1D
BLM03PG330SN1D picture photo
Mfg. Part Number
BLM03PG330SN1D
Brief Description
FERRITE CHIP 33 OHMS 750MA 0201
Datasheet Download
BLM03PG330SN1D.pdf
Availability of BLM03PG330SN1D
QUANTITY
BLM03PG330SN1D Order Process
Ship out your order
Specifications of BLM03PG330SN1D
Internal Part NumberEIS-BLM03PG330SN1D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package15,000
Category Filters
FamilyFerrite Beads and Chips
SeriesEMIFIL®, BLM03P
PackagingTape & Reel (TR)
Impedance @ Frequency33 Ohm @ 100MHz
Current Rating750mA
DC Resistance (DCR)90 mOhm Max
Filter TypeDifferential Mode - Single
Package / Case0201 (0603 Metric)
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.013" (0.33mm)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BLM03PG330SN1D
Related LinksBLM03PG, BLM03PG330SN1D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
BLM03PG330SN1D Details Description
Related parts for BLM03PG330SN1D
RES SMD 0.36 OHM 5% 1.33W 2512 datasheet.pdf
CONN HEADER VERT .100 40POS 30AU datasheet.pdf
MINITEK datasheet.pdf
CAP ALUM 82UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
RES 200K OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DP3T 5A 120V datasheet.pdf