Yageo 9T08052A2873BBHFT
9T08052A2873BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A2873BBHFT
Brief Description
RES SMD 287K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A2873BBHFT.pdf
Availability of 9T08052A2873BBHFT
QUANTITY
9T08052A2873BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A2873BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A2873BBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)287k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A2873BBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A2873BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A2873BBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A2873BBHFT
VOLTMETER 2VDC LCD PANEL MOUNT datasheet.pdf
GROMMET EDGE SOLID NYLON GRAY datasheet.pdf
FIXED IND 68NH 450MA 360 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
CONN HDR 20POS 0.100 T/H R/A datasheet.pdf
FIXED IND 680UH TH datasheet.pdf
Connector Header 2 Position 0.250" (6.35mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf