FFF 54122-111342100LF
54122-111342100LF picture photo
Mfg. Part Number
54122-111342100LF
Brief Description
CONN STACKER
Datasheet Download
54122-111342100LF.pdf
Availability of 54122-111342100LF
QUANTITY
54122-111342100LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 54122-111342100LF
Internal Part NumberEIS-54122-111342100LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50
PackagingBulk
Number of Positions34
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Length - Overall1.225" (31.12mm)
Length - Post (Mating)0.279" (7.08mm)
Length - Stack Height0.827" (21.00mm)
Length - Tail0.120" (3.05mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)54122-111342100LF
Related Links54122-11, 54122-111342100LF Datasheet, FFF Distributor
54122-111342100LF Details Description
Related parts for 54122-111342100LF
LED 5MM RT ANG LOW CUR YEL PCMNT datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 3POS R/A 7.62MM datasheet.pdf
CAP ALUM 2.2UF 20% 315V RADIAL datasheet.pdf
RES 316 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH LIMIT EXPLOSION PROOF datasheet.pdf
TRANS PNP 80V 0.5A SC-74-6 datasheet.pdf
CAP TANT 1.0UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
CRYSTAL 40.000 MHZ 6PF SMT datasheet.pdf