FFF 54122-111722000LF
54122-111722000LF picture photo
Mfg. Part Number
54122-111722000LF
Brief Description
CONN STACKER
Datasheet Download
54122-111722000LF.pdf
Availability of 54122-111722000LF
QUANTITY
54122-111722000LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 54122-111722000LF
Internal Part NumberEIS-54122-111722000LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package25
PackagingBulk
Number of Positions72
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Length - Overall1.225" (31.12mm)
Length - Post (Mating)0.318" (8.07mm)
Length - Stack Height0.787" (20.00mm)
Length - Tail0.120" (3.05mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)54122-111722000LF
Related Links54122-11, 54122-111722000LF Datasheet, FFF Distributor
54122-111722000LF Details Description
Related parts for 54122-111722000LF
CONN EDGE DUAL .100 PCB 44POS datasheet.pdf
FUSE GLASS 40MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 15POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 6AWG WHITE 1000' datasheet.pdf
RES 78.7 OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
FZ/ZFX LIGHTING STROBE CONTR datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 3PDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CAP CER 6.8PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
RJI KABEL AWG 22/7 1XIP202 0MO datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MNT PIN datasheet.pdf