FFF 54122-409061450LF
54122-409061450LF picture photo
Mfg. Part Number
54122-409061450LF
Brief Description
CONN STACKER 6POS 0.100" T/H
Datasheet Download
54122-409061450LF.pdf
Availability of 54122-409061450LF
QUANTITY
54122-409061450LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 54122-409061450LF
Internal Part NumberEIS-54122-409061450LF
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Video FileMezzselect Tool - Another Geek Moment
Featured ProductMezzSelect
PCN Design/SpecificationBergstik Design 03/Mar/2014
PackagingBulk
Number of Positions6
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Length - Overall1.025" (26.03mm)
Length - Post (Mating)0.334" (8.49mm)
Length - Stack Height0.571" (14.50mm)
Length - Tail0.120" (3.05mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)54122-409061450LF
Related Links54122-40, 54122-409061450LF Datasheet, FFF Distributor
54122-409061450LF Details Description
Related parts for 54122-409061450LF
CONN RECEPT 12POS 24AWG MTA156 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 9POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
CARD EDGE 26POS DL .100X.200 BLK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100 R/A DIP datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.2MHZ 14DIP datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPST 16A 125V datasheet.pdf
RES ARRAY 9 RES 33 OHM 18SOIC datasheet.pdf
TOOL APPLICATOR DF14 ACCESSORY datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS INLINE SKT datasheet.pdf