Taiyo Yuden GMK212SD123KD-T
GMK212SD123KD-T picture photo
Mfg. Part Number
GMK212SD123KD-T
Brief Description
CAP CER 0.012UF 35V 0805
Datasheet Download
GMK212SD123KD-T.pdf
Availability of GMK212SD123KD-T
QUANTITY
GMK212SD123KD-T Order Process
Ship out your order
Specifications of GMK212SD123KD-T
Internal Part NumberEIS-GMK212SD123KD-T
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesCFCAP™
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.012µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated35V
Temperature Coefficient-
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.95mm)
Lead Spacing-
FeaturesLow Distortion
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GMK212SD123KD-T
Related LinksGMK212S, GMK212SD123KD-T Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
GMK212SD123KD-T Details Description
Related parts for GMK212SD123KD-T
RES 75 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC DATA ACQ SYS 10BIT 3V 20-DIP datasheet.pdf
RES SMD 1.1M OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TRANS 2NPN 45V 0.1A SOT363 datasheet.pdf
IC SUPPLY-VOLT SUPERVISOR 8-DIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
RES 18 OHM 7W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 1A SOT223 datasheet.pdf
CABLE 18COND 28AWG SHLD 500' datasheet.pdf
HL2 RELAY 2 FORM C 240VAC datasheet.pdf