FFF 54122-412141850LF
54122-412141850LF picture photo
Mfg. Part Number
54122-412141850LF
Brief Description
CONN STACKER
Datasheet Download
54122-412141850LF.pdf
Availability of 54122-412141850LF
QUANTITY
54122-412141850LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 54122-412141850LF
Internal Part NumberEIS-54122-412141850LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationBergstik Design 03/Mar/2014
Standard Package100
PackagingBulk
Number of Positions14
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Length - Overall1.325" (33.66mm)
Length - Post (Mating)0.477" (12.11mm)
Length - Stack Height0.728" (18.50mm)
Length - Tail0.120" (3.05mm)
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Contact Finish - Post (Mating)Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating)78.7µin (2.00µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)54122-412141850LF
Related Links54122-41, 54122-412141850LF Datasheet, FFF Distributor
54122-412141850LF Details Description
Related parts for 54122-412141850LF
CONN RECEPT 266 POS .025 SMT datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS 2MM R/A DL PCB datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 150W datasheet.pdf
RES 86.6 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 15.8K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC HALL SWITCH SIP-3L datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X6MM XCUT T412 datasheet.pdf
ULTRA-FLEX FEP 29 AWG 100 FT GN datasheet.pdf