FFF 54122-807101350LF
54122-807101350LF picture photo
Mfg. Part Number
54122-807101350LF
Brief Description
CONN STACKER
Datasheet Download
54122-807101350LF.pdf
Availability of 54122-807101350LF
QUANTITY
54122-807101350LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 54122-807101350LF
Internal Part NumberEIS-54122-807101350LF
PackagingBulk
Number of Positions10
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Length - Overall0.825" (20.96mm)
Length - Post (Mating)0.173" (4.40mm)
Length - Stack Height0.531" (13.50mm)
Length - Tail0.120" (3.05mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)54122-807101350LF
Related Links54122-80, 54122-807101350LF Datasheet, FFF Distributor
54122-807101350LF Details Description
Related parts for 54122-807101350LF
CONN EDGECARD 86POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN CIC VERT 12POS 1.00MM PCB datasheet.pdf
KIT CAP FILM CHIP .001UF - 1UF datasheet.pdf
WIREWAY 60" LONG PARTITION 6X6" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
KK 156 HDR ASSY RTAN TIN 8POS datasheet.pdf
RES 909 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 154 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.300" (7.62mm) datasheet.pdf
18POS,TAB 1.6X0.6,TAB HSG,ASSY datasheet.pdf