FFF 54122-807161150LF
54122-807161150LF picture photo
Mfg. Part Number
54122-807161150LF
Brief Description
CONN STACKER
Datasheet Download
54122-807161150LF.pdf
Availability of 54122-807161150LF
QUANTITY
54122-807161150LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 54122-807161150LF
Internal Part NumberEIS-54122-807161150LF
PackagingBulk
Number of Positions16
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Length - Overall0.825" (20.96mm)
Length - Post (Mating)0.252" (6.41mm)
Length - Stack Height0.453" (11.50mm)
Length - Tail0.120" (3.05mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)54122-807161150LF
Related Links54122-80, 54122-807161150LF Datasheet, FFF Distributor
54122-807161150LF Details Description
Related parts for 54122-807161150LF
IC DAS 12BIT 6CH 28-SOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 4POS 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
RING BZD INSULKRIMP (E-660-56X) datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 61POS PIN datasheet.pdf
CAP CER 20PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
RES 7.15K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG BCK 1.2V/3.3V 1.2A 12TDFN datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 72POS datasheet.pdf
CAP CER 1PF 16V NP0 01005 datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE PIN M23 datasheet.pdf