FFF 54122-809321350LF
54122-809321350LF picture photo
Mfg. Part Number
54122-809321350LF
Manufacturer
Product Category
Rectangular - Board to Board Connectors - Board Spacers, Stackers
Brief Description
CONN STACKER 32POS 0.100" T/H
Datasheet Download
54122-809321350LF.pdf
Availability of 54122-809321350LF
QUANTITY
54122-809321350LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 54122-809321350LF
Internal Part NumberEIS-54122-809321350LF
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Video FileMezzselect Tool - Another Geek Moment
Featured ProductMezzSelect
Standard Package50
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular - Board to Board Connectors - Board Spacers, Stackers
SeriesBERGSTIK®, MezzSelect™, Basics+
PackagingBulk
Number of Positions32
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Length - Overall1.025" (26.03mm)
Length - Post (Mating)0.374" (9.49mm)
Length - Stack Height0.531" (13.50mm)
Length - Tail0.120" (3.05mm)
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Contact Finish - Post (Mating)Gold, GXT™
Contact Finish Thickness - Post (Mating)15µin (0.38µm)
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)54122-809321350LF
Related Links54122-80, 54122-809321350LF Datasheet, FFF Distributor
54122-809321350LF Details Description
Related parts for 54122-809321350LF
RES SMD 36K OHM 5% 3W Z BEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 75V AXIAL datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER +/-15V 333MA 10W datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON 4PDT 6A 125V datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS INLINE PIN RA datasheet.pdf
2.5 G DWDM TOSA 200KM LC REC datasheet.pdf
MODULE THYRISTOR 27A ADD-A-PAK datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 90W datasheet.pdf