FFF 54122-811362250LF
54122-811362250LF picture photo
Mfg. Part Number
54122-811362250LF
Brief Description
CONN STACKER
Datasheet Download
54122-811362250LF.pdf
Availability of 54122-811362250LF
QUANTITY
54122-811362250LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 54122-811362250LF
Internal Part NumberEIS-54122-811362250LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50
PackagingBulk
Number of Positions36
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Length - Overall1.225" (31.12mm)
Length - Post (Mating)0.219" (5.55mm)
Length - Stack Height0.886" (22.50mm)
Length - Tail0.120" (3.05mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)54122-811362250LF
Related Links54122-81, 54122-811362250LF Datasheet, FFF Distributor
54122-811362250LF Details Description
Related parts for 54122-811362250LF
RES SMD 1.8M OHM 5% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 160V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 280K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC OCTAL D TRANSP LATCH 20-SOIC datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 4POS STRGHT PINS datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 375MA 125VAC/VDC datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
INSERT RJ45 MALE 8P8C IDC datasheet.pdf
XFRMR PWR 26.8V 0.93A CHASSIS datasheet.pdf
CRYSTAL 32.000 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf