FFF 54242-105300950LF
54242-105300950LF picture photo
Mfg. Part Number
54242-105300950LF
Brief Description
HEADER BERGSTIK STR
Datasheet Download
54242-105300950LF.pdf
Availability of 54242-105300950LF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
54242-105300950LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 54242-105300950LF
Internal Part NumberEIS-54242-105300950LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50
PackagingBulk
Number of Positions30
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Length - Overall0.625" (15.88mm)
Length - Post (Mating)0.251" (6.37mm)
Length - Stack Height0.374" (9.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)54242-105300950LF
Related Links54242-10, 54242-105300950LF Datasheet, FFF Distributor
54242-105300950LF Details Description
Related parts for 54242-105300950LF
DIODE PIN 175V 100MA SOT-23 datasheet.pdf
TVS DIODE 48VWM 77.4VC SMB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 SQ WW datasheet.pdf
DIODE ZENER ARRAY 7.5V SOT363 datasheet.pdf
RES SMD 169 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES 105K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 150 OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
PHOTOINTERRUPTER SWITCH PTR SLOT datasheet.pdf
CAP TANT 27UF 10% 20V AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 400VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf