FFF 54242-106101250LF
54242-106101250LF picture photo
Mfg. Part Number
54242-106101250LF
Brief Description
HEADER BERGSTIK STR
Datasheet Download
54242-106101250LF.pdf
Availability of 54242-106101250LF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
54242-106101250LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 54242-106101250LF
Internal Part NumberEIS-54242-106101250LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingBulk
Number of Positions10
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Length - Overall0.674" (17.12mm)
Length - Post (Mating)0.182" (4.62mm)
Length - Stack Height0.492" (12.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)54242-106101250LF
Related Links54242-10, 54242-106101250LF Datasheet, FFF Distributor
54242-106101250LF Details Description
Related parts for 54242-106101250LF
CONN HEADER .100 DUAL STR 24POS datasheet.pdf
TRIMMER 10K OHM 0.5W TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
TAPE ACRYLC FOAM .045" 1/2"X36YD datasheet.pdf
RES 665 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE AVALANCHE 1000V 1A DO220AA datasheet.pdf
RES 200 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
OSC PROG 5NS 30PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
IC OSC VCXO 125.009375MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CORD GRIP NPB M32 24 - 28 MM datasheet.pdf