FFF 54242-106141300LF
54242-106141300LF picture photo
Mfg. Part Number
54242-106141300LF
Brief Description
HEADER BERGSTIK STR
Datasheet Download
54242-106141300LF.pdf
Availability of 54242-106141300LF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
54242-106141300LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 54242-106141300LF
Internal Part NumberEIS-54242-106141300LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingBulk
Number of Positions14
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Length - Overall0.674" (17.12mm)
Length - Post (Mating)0.162" (4.12mm)
Length - Stack Height0.512" (13.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)54242-106141300LF
Related Links54242-10, 54242-106141300LF Datasheet, FFF Distributor
54242-106141300LF Details Description
Related parts for 54242-106141300LF
IC DRIVER HALF-BRIDGE 8-SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 2700UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR LP SC70-3 datasheet.pdf
CAP CER 680PF 150V 1111 datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 500V X7R 1210 datasheet.pdf
KIT DEV FOR 32BIT MCU AUTOMOTIVE datasheet.pdf
IC FLASH 64MBIT 60NS TBGA datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
1A LED driver with internal switch IC datasheet.pdf