FFF 54242-106201300LF
54242-106201300LF picture photo
Mfg. Part Number
54242-106201300LF
Brief Description
HEADER BERGSTIK STR
Datasheet Download
54242-106201300LF.pdf
Availability of 54242-106201300LF
QUANTITY
54242-106201300LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 54242-106201300LF
Internal Part NumberEIS-54242-106201300LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingBulk
Number of Positions20
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Length - Overall0.674" (17.12mm)
Length - Post (Mating)0.162" (4.12mm)
Length - Stack Height0.512" (13.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)54242-106201300LF
Related Links54242-10, 54242-106201300LF Datasheet, FFF Distributor
54242-106201300LF Details Description
Related parts for 54242-106201300LF
RES SMD 255 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FILTER LOWPASS GSM/CDMA 898MHZ datasheet.pdf
OSC VCTCXO 26.000MHZ SNWV SMD datasheet.pdf
RES SMD 220 OHM 5% 1/2W 2010 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
BIG CHIP LED HB MODULE GREEN datasheet.pdf
6P 4C 2W VERT XCHD RIGHT WK datasheet.pdf
M4000 SIG HDR 1-MOD 5R P/F EXT datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
HEADER 26POS RA 2.54MM TH datasheet.pdf
TVS DIODE 7.5VWM 12.9VC 214AB datasheet.pdf
220UF 6,3V 7,7X12,7MM 105C 2000H datasheet.pdf