FFF 54242-106301250LF
54242-106301250LF picture photo
Mfg. Part Number
54242-106301250LF
Brief Description
CONN STACKER
Datasheet Download
54242-106301250LF.pdf
Availability of 54242-106301250LF
QUANTITY
54242-106301250LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 54242-106301250LF
Internal Part NumberEIS-54242-106301250LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50
PackagingBulk
Number of Positions30
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Length - Overall0.674" (17.12mm)
Length - Post (Mating)0.182" (4.62mm)
Length - Stack Height0.492" (12.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)54242-106301250LF
Related Links54242-10, 54242-106301250LF Datasheet, FFF Distributor
54242-106301250LF Details Description
Related parts for 54242-106301250LF
HOOK-UP STRND 20AWG RED 100' datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf