FFF 54242-106720950LF
54242-106720950LF picture photo
Mfg. Part Number
54242-106720950LF
Brief Description
HEADER BERGSTIK STR
Datasheet Download
54242-106720950LF.pdf
Availability of 54242-106720950LF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
54242-106720950LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 54242-106720950LF
Internal Part NumberEIS-54242-106720950LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package25
PackagingBulk
Number of Positions72
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Length - Overall0.674" (17.12mm)
Length - Post (Mating)0.300" (7.62mm)
Length - Stack Height0.374" (9.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)54242-106720950LF
Related Links54242-10, 54242-106720950LF Datasheet, FFF Distributor
54242-106720950LF Details Description
Related parts for 54242-106720950LF
SWITCH TOGGLE 4PDT 6A 125V datasheet.pdf
RES SMD 6.65K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CAP CER 0.12UF 50V X7R 1206 datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISR 3.08V SOT23-5 datasheet.pdf
CONN HEADER STR DL 54PS GOLD SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 25W datasheet.pdf
PLUGINLOW TEMP VERSION WOBBLE datasheet.pdf
RES SMD 6.222K OHM 0.3W 1206 datasheet.pdf
IC OSC VCXO 212.5MHZ 6-CLCC datasheet.pdf