FFF 54242-108101450LF
54242-108101450LF picture photo
Mfg. Part Number
54242-108101450LF
Brief Description
HEADER BERGSTIK SMT
Datasheet Download
54242-108101450LF.pdf
Availability of 54242-108101450LF
QUANTITY
54242-108101450LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 54242-108101450LF
Internal Part NumberEIS-54242-108101450LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingBulk
Number of Positions10
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Length - Overall0.855" (21.72mm)
Length - Post (Mating)0.398" (10.12mm)
Length - Stack Height0.571" (14.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)54242-108101450LF
Related Links54242-10, 54242-108101450LF Datasheet, FFF Distributor
54242-108101450LF Details Description
Related parts for 54242-108101450LF
TERM BLOCK PLUG 23POS STR 3.5MM datasheet.pdf