FFF 54242-108121200LF
54242-108121200LF picture photo
Mfg. Part Number
54242-108121200LF
Brief Description
HEADER BERGSTIK STR
Datasheet Download
54242-108121200LF.pdf
Availability of 54242-108121200LF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
54242-108121200LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 54242-108121200LF
Internal Part NumberEIS-54242-108121200LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingBulk
Number of Positions12
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Length - Overall0.855" (21.72mm)
Length - Post (Mating)0.382" (9.71mm)
Length - Stack Height0.472" (12.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)54242-108121200LF
Related Links54242-10, 54242-108121200LF Datasheet, FFF Distributor
54242-108121200LF Details Description
Related parts for 54242-108121200LF
BATTERY PACK NICAD 4.8V 1600MAH datasheet.pdf
SIDACTOR BI 170V 250A TO-92 datasheet.pdf
CONN RECEPT 40POS 0.9MM CRIMP datasheet.pdf
ENCODER LINE DRIVER 3CH 1/4" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 100W datasheet.pdf
RES 536K OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
TOOL INSERTION/EXTRATION U.FL datasheet.pdf
BALUN ZIC2410 MATCHED datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 10V X5R 01005 datasheet.pdf
OSC TCXO 16.368MHZ CLPSNWV SMD datasheet.pdf