FFF 54242-110362050LF
54242-110362050LF picture photo
Mfg. Part Number
54242-110362050LF
Brief Description
HEADER BERGSTIK STR
Datasheet Download
54242-110362050LF.pdf
Availability of 54242-110362050LF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
54242-110362050LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 54242-110362050LF
Internal Part NumberEIS-54242-110362050LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50
PackagingBulk
Number of Positions36
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Length - Overall1.055" (26.80mm)
Length - Post (Mating)0.248" (6.30mm)
Length - Stack Height0.807" (20.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)54242-110362050LF
Related Links54242-11, 54242-110362050LF Datasheet, FFF Distributor
54242-110362050LF Details Description
Related parts for 54242-110362050LF
SW ROLLER SPDT 3A QC TERM 125V datasheet.pdf
LED RED DIFF 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 5POS PIN datasheet.pdf
RES 549K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 4SKT CRIMP datasheet.pdf
SWITCH DIP datasheet.pdf
SENSOR PHOTO NPN 2M 12-24V datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X25MM XCUT datasheet.pdf
SENSOR HALL EFFECT datasheet.pdf
RES 1.96 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf