FFF 54242-111121800LF
54242-111121800LF picture photo
Mfg. Part Number
54242-111121800LF
Brief Description
CONN STACKER
Datasheet Download
54242-111121800LF.pdf
Availability of 54242-111121800LF
QUANTITY
54242-111121800LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 54242-111121800LF
Internal Part NumberEIS-54242-111121800LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingBulk
Number of Positions12
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Length - Overall1.155" (29.34mm)
Length - Post (Mating)0.446" (11.34mm)
Length - Stack Height0.709" (18.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)54242-111121800LF
Related Links54242-11, 54242-111121800LF Datasheet, FFF Distributor
54242-111121800LF Details Description
Related parts for 54242-111121800LF
CONN HEADER PH TOP 5POS 2MM SMD datasheet.pdf
CABLE TIE MINI GREEN 8.0" datasheet.pdf
IC SUPERVISOR W/MEM 4.25V 8SOIC datasheet.pdf
CONN DIN R/2 MALE 48CKT datasheet.pdf
RES 221 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
MOSFET P-CH 30V 2.4A 3DFN datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPST 0.4VA 28V datasheet.pdf
RJ45 CAT5E RECESSED LED datasheet.pdf
CAP CER 9.9PF 100V NP0 0201 datasheet.pdf
SSD EUSB 2 10PIN 2.54MM 64GB SLC datasheet.pdf