FFF 54242-111282300LF
54242-111282300LF picture photo
Mfg. Part Number
54242-111282300LF
Brief Description
CONN STACKER
Datasheet Download
54242-111282300LF.pdf
Availability of 54242-111282300LF
QUANTITY
54242-111282300LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 54242-111282300LF
Internal Part NumberEIS-54242-111282300LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50
PackagingBulk
Number of Positions28
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Length - Overall1.155" (29.34mm)
Length - Post (Mating)0.250" (6.35mm)
Length - Stack Height0.905" (23.00mm)