FFF 54242-111500950LF
54242-111500950LF picture photo
Mfg. Part Number
54242-111500950LF
Brief Description
HEADER BERGSTIK STR
Datasheet Download
54242-111500950LF.pdf
Availability of 54242-111500950LF
QUANTITY
54242-111500950LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 54242-111500950LF
Internal Part NumberEIS-54242-111500950LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package25
PackagingBulk
Number of Positions50
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Length - Overall1.155" (29.34mm)
Length - Post (Mating)0.781" (19.84mm)
Length - Stack Height0.374" (9.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)54242-111500950LF
Related Links54242-11, 54242-111500950LF Datasheet, FFF Distributor
54242-111500950LF Details Description
Related parts for 54242-111500950LF
IDC CABLE - MKC40K/MC40G/MCG40K datasheet.pdf
ENDPLATE AP MAK 2.5 WM datasheet.pdf
SWITCH SLIDE DPDT 3A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC ADC 14-BIT 65MSPS 48-QFN datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 200MS SNT-4A datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.2A 5DSBGA datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 4POS 270DEG 5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 150W datasheet.pdf
FOOT CYLINDRICAL 1.375" DIA WHT datasheet.pdf