FFF 54242-804081000LF
54242-804081000LF picture photo
Mfg. Part Number
54242-804081000LF
Brief Description
HEADER BERGSTIK STR
Datasheet Download
54242-804081000LF.pdf
Availability of 54242-804081000LF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
54242-804081000LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 54242-804081000LF
Internal Part NumberEIS-54242-804081000LF
PackagingBulk
Number of Positions8
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Length - Overall0.590" (14.99mm)
Length - Post (Mating)0.196" (4.99mm)
Length - Stack Height0.394" (10.00mm)
TerminationSolder
Contact Finish - Post (Mating)Gold, GXT™
Contact Finish Thickness - Post (Mating)15µin (0.38µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)54242-804081000LF
Related Links54242-80, 54242-804081000LF Datasheet, FFF Distributor
54242-804081000LF Details Description
Related parts for 54242-804081000LF
MOD PWR 6A MED FILTER 1PL QC PNL datasheet.pdf
CONN JACK MOD TWIN ROW 1/4" PNL datasheet.pdf
IC MCU 32BIT ROMLESS 449FBGA datasheet.pdf
FUSE SEMI CONDUCTOR 700VAC 300A datasheet.pdf
RES 36 OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 3.3V IN 5V OUT datasheet.pdf
CABLE 7COND 22AWG SHLD 100' datasheet.pdf
FIBER COND PATCH CABLE ST/LC 33' datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X6MM XCUT datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 18V datasheet.pdf