FFF 54242-806101150LF
54242-806101150LF picture photo
Mfg. Part Number
54242-806101150LF
Brief Description
HEADER BERGSTIK STR
Datasheet Download
54242-806101150LF.pdf
Availability of 54242-806101150LF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
54242-806101150LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 54242-806101150LF
Internal Part NumberEIS-54242-806101150LF
PackagingBulk
Number of Positions10
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Length - Overall0.674" (17.12mm)
Length - Post (Mating)0.221" (5.62mm)
Length - Stack Height0.453" (11.50mm)
TerminationSolder
Contact Finish - Post (Mating)Gold, GXT™
Contact Finish Thickness - Post (Mating)15µin (0.38µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)54242-806101150LF
Related Links54242-80, 54242-806101150LF Datasheet, FFF Distributor
54242-806101150LF Details Description
Related parts for 54242-806101150LF
RES SMD 665 OHM 0.05% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP FILM 0.39UF 5% 100VDC RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 500W datasheet.pdf
RES 7.5 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
PAC-CMLX-SD25-V2 CBL ASSY datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
LED BLUE T 1 3/4 WEDGE PUSH IN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100" datasheet.pdf
RES SMD 7.5K OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf
RES 133K OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
OSC MEMS 14.3182MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf