FFF 54242-806501000LF
54242-806501000LF picture photo
Mfg. Part Number
54242-806501000LF
Datasheet Download
54242-806501000LF.pdf
Availability of 54242-806501000LF
QUANTITY
54242-806501000LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 54242-806501000LF
Internal Part NumberEIS-54242-806501000LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50
PackagingBulk
Number of Positions50
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Length - Overall0.674" (17.12mm)
Length - Post (Mating)0.280" (7.12mm)
Length - Stack Height0.394" (10.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)54242-806501000LF
Related Links54242-80, 54242-806501000LF Datasheet, FFF Distributor
54242-806501000LF Details Description
Related parts for 54242-806501000LF
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 78 Position Free Hanging (In-Line); Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 68POS 2MM T/H datasheet.pdf
CONN PLUG 1POS RT ANG W/PINS datasheet.pdf
CONN ADAPTER RCPT SC-ST DUPLEX datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 25W datasheet.pdf
CONN HDR 30POS 2.54MM T/H R/A datasheet.pdf