FFF 54242-807201300LF
54242-807201300LF picture photo
Mfg. Part Number
54242-807201300LF
Brief Description
HEADER BERGSTIK SMT
Datasheet Download
54242-807201300LF.pdf
Availability of 54242-807201300LF
QUANTITY
54242-807201300LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 54242-807201300LF
Internal Part NumberEIS-54242-807201300LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingBulk
Number of Positions20
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Length - Overall0.755" (19.18mm)
Length - Post (Mating)0.242" (6.18mm)
Length - Stack Height0.512" (13.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)54242-807201300LF
Related Links54242-80, 54242-807201300LF Datasheet, FFF Distributor
54242-807201300LF Details Description
Related parts for 54242-807201300LF
XFRMR LAMINATED 5VA THRU HOLE datasheet.pdf
IC TXRX RS232 INTELLIGNT 28WSOIC datasheet.pdf
FIXED IND 680UH 190MA 8.1 OHM datasheet.pdf
RES 107 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 19 RES 680K OHM 20SOIC datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 19POS FLNG PIN GRN datasheet.pdf
IC CLOCK/DATA RECVRY W/AMP 28MLP datasheet.pdf
DIP CABLE 6POS datasheet.pdf