FFF 54242-807221500LF
54242-807221500LF picture photo
Mfg. Part Number
54242-807221500LF
Brief Description
HEADER BERGSTIK STR
Datasheet Download
54242-807221500LF.pdf
Availability of 54242-807221500LF
QUANTITY
54242-807221500LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 54242-807221500LF
Internal Part NumberEIS-54242-807221500LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingBulk
Number of Positions22
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Length - Overall0.755" (19.18mm)
Length - Post (Mating)0.165" (4.19mm)
Length - Stack Height0.590" (15.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)54242-807221500LF
Related Links54242-80, 54242-807221500LF Datasheet, FFF Distributor
54242-807221500LF Details Description
Related parts for 54242-807221500LF
FIXED IND 120UH 840MA 190 MOHM datasheet.pdf
CIR BRKR 35A 480VAC 65VDC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS .100 DIP SLD datasheet.pdf
DIODE ZENER 24V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf
IC UART FIFO 32B 48TQFP datasheet.pdf
RES SMD 1.2M OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
RES 18M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
LM1N 3.5/90/18 BK 4.5MM PIN datasheet.pdf
Connector Socket 64 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
LUG COPPER 2 HOLE datasheet.pdf
MOSFET N-CH 250V 61A TO220 datasheet.pdf