FFF 54242-808221500LF
54242-808221500LF picture photo
Mfg. Part Number
54242-808221500LF
Brief Description
HEADER BERGSTIK SMT
Datasheet Download
54242-808221500LF.pdf
Availability of 54242-808221500LF
QUANTITY
54242-808221500LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 54242-808221500LF
Internal Part NumberEIS-54242-808221500LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingBulk
Number of Positions22
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Length - Overall0.855" (21.72mm)
Length - Post (Mating)0.265" (6.73mm)
Length - Stack Height0.590" (15.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)54242-808221500LF
Related Links54242-80, 54242-808221500LF Datasheet, FFF Distributor
54242-808221500LF Details Description
Related parts for 54242-808221500LF
TERM BLOCK HDR 2POS VERT 5MM datasheet.pdf
CONN SPRING 14POS DUAL .315 SMD datasheet.pdf
RES SMD 3.6KOHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC SECURITY CTRLR 16BIT M5.2 datasheet.pdf
FAN AXIAL 92X32MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 160W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 150W datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
SR BTS 8MM VERT 10 ASY 20 AMP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100" datasheet.pdf