FFF 54242-809141800LF
54242-809141800LF picture photo
Mfg. Part Number
54242-809141800LF
Brief Description
HEADER BERGSTIK STR
Datasheet Download
54242-809141800LF.pdf
Availability of 54242-809141800LF
QUANTITY
54242-809141800LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 54242-809141800LF
Internal Part NumberEIS-54242-809141800LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50
PackagingBulk
Number of Positions14
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Length - Overall0.955" (24.26mm)
Length - Post (Mating)0.246" (6.25mm)
Length - Stack Height0.709" (18.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)54242-809141800LF
Related Links54242-80, 54242-809141800LF Datasheet, FFF Distributor
54242-809141800LF Details Description
Related parts for 54242-809141800LF
FIXED IND 2.2UH 50MA 500 MOHM datasheet.pdf
FUSE BLOCK CART 300V CHASS MNT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC FPGA 360 I/O 665FCBGA datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPDT 0.1A 30V datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
IC DVR HALF-BRIDGE HV 10-LLP datasheet.pdf
RES 20 OHM 0.3W 1% RADIAL datasheet.pdf
PWRBLADE RA HDR datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 50V 0.2W UMT3F datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 70A 600VAC datasheet.pdf
CONN RCEPT 2MM 24POS datasheet.pdf