TE Connectivity Raychem Cable Protection 55/7312-20-0/9-0CS2738
55/7312-20-0/9-0CS2738 picture photo
Mfg. Part Number
55/7312-20-0/9-0CS2738
Manufacturer
Product Category
Multiple Conductor Cables
Brief Description
55/ CABLE OUTER SPACE
Datasheet Download
55/7312-20-0/9-0CS2738.pdf
Availability of 55/7312-20-0/9-0CS2738
QUANTITY
55/7312-20-0/9-0CS2738 Order Process
Ship out your order
Specifications of 55/7312-20-0/9-0CS2738
Internal Part NumberEIS-55/7312-20-0/9-0CS2738
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cables, Wires
FamilyMultiple Conductor Cables
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)55/7312-20-0/9-0CS2738
55/7312-20-0/9-0CS2738 Details Description
Related parts for 55/7312-20-0/9-0CS2738
TERM BLOCK HDR 12POS R/A 7.62MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
RES 110 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 3.01K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
VARISTOR 90V 6.5KA DISC 20MM datasheet.pdf
CABLE STR MALE-FEMALE 4POS 4M datasheet.pdf
DECI-CENTER JUMPERS 16POS datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X12MM XCUT datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X12.7MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 30POS WALL MNT SKT datasheet.pdf